Kosmetyka,wizaż,makijaż,stylizacja ślubna,depilacja - Bielsko Biała - Studio Paula
Kosmetyka twarzy Zabiegi dla mężczyzn makijaz Depilacja zabiegi na ciało Stylizacja ślubna Upominki Medycyna estetyczna Pielegnacja dłoni i stóp Dermafrac Kontakt Galeria

SPECJALNIE DLA WAS STWORZYLIŚMY NOWĄ STRONĘ!!!

ZAPRASZAMY WWW.STUDIOPAULA.PL


Zabiegi na ciało i masaże

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest najskuteczniejszą metodą leczenia obrzęków. Masaż drenujący prowadzi do przepchnięcia nagromadzonego pod skórą płynu i zlikwidowania obrzęku przy jednoczesnej poprawie krążenia chłonki. Drenaż likwiduje powstałe zastoje oraz zapobiega powstaniu nowych. Wykorzystanie podciśnienia oraz możliwość regulacji rytmiki potęguje efekty drenażu wykonywanego za pomocą .Masaż szwedzki

Masaż szwedzki

Wykorzystywany jest w rehabilitacji leczniczej, jest jedną z metod fizjoterapeutycznych; stosowany w praktyce sportowej jest jednym ze środków odnowy biologicznej.


Może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Działa przeciwbólowo, polepsza odżywienie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.


W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy, odpręża się też nasze ciało, przede wszystkim miejsca napięć i bólu. Regularne stosowanie masażu poprawia samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Ma podstawy w technikach masażu klasycznego. Jednak masaż leczniczy ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu.


Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. W innym wypadku, gdy zabieg taki wykonany jest tylko raz, nie może być mowy o jakimkolwiek działaniu leczniczym. Metodą tą leczy się przede wszystkim stany chorobowe, które przebiegają w sposób przewlekły.Masaż antycellulitowy

Cellulit ( "skórka pomarańczowa") jest prawdziwą "zmorą" wielu kobiet. Defekt ten powoduje nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii i najczęściej atakuje biodra, pośladki, uda, brzuch, a czasem także ramiona. Optymalnym zabiegiem antycellulitowym jest masaż stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Stymuluje procesy spalania tkanki tłuszczowej, zmniejsza zastoje limfatyczne, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry. Staje się ona gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Masaże antycellulitowe wykonywane są w serii dla osiągnięcia kompleksowego efektu (zalecana seria to od 5 - 10 zabiegów). Stosowany regularnie, najlepiej z manualnym drenażem limfatycznym lub w połączeniu z masażem bańką chińską oraz z użyciem doskonałego ujędrniającego koncentratu i olejków aromaterapeutycznych do ciała, szybko przynosi widoczne efekty - wyszczuplenia, gładkiej i jędrnej skóry.Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską znany jest od wieków. Metodyka wykonania masażu skutkuje redukcja cellulitu poprzez pobudzenie krążenia krwi i płynów ustrojowych w wyniku czego dochodzi do zniwelowania poziomu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn w organizmie. Efekty są widoczne już po pierwszym masażu, w postaci wygładzenia skóry i poprawy jej kolorytu. Aby skórka pomarańczowa zniknęła w zupełności zaleca się serię zabiegów (10-20) w odstępach 2-4 dniowych. W celu utrzymania efektu zaleca się profilaktyczne masaże 2-4 razy w miesiącu.


Masaż bańką chińską można połączyć z peelingiem. Intensywny rozgrzewający peeling usprawnia krążenie skórne a tym samym polepsza transport międzytkankowy jednocześnie redukując martwy naskórek z powierzchni ciała.MASAŻ LODEM NOWOŚĆ - skuteczny w walce z cellulitem!

Cellulit to rozdęte komórki tłuszczowe w tkance podskórnej. Za bezpośrednią przyczynę cellulitu uznaje się dysfunkcję mikrokrążenia i w efekcie niedotlenienie, niedożywienie i nieoczyszczenie komórek z toksyn. Komórki tłuszczowe zaczynają magazynować toksyny przez co jeszcze bardziej powiększają się i uciskają naczynia krwionośne pogłębiając tym samym ich dysfunkcjonalność. Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę około 1-2 mm. U osób z cellulitem potrafią powiększyć się kilkudziesięciokrotnie i osiągnąć rozmiary nawet ziarna fasolki.Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Ciepłe kamienie wulkaniczne w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię przywracając jej prawidłowy przepływ w głównych kanałach i czakrach energetycznych ciała.


Masaż gorącymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspiesza dostarczanie substancji odżywczych i wydalanie produktów przemiany materii.


Głęboko rozgrzewa organizm, przyspiesza krążenie krwi, niwelując napięcie mięśniowe, działa relaksująco i odprężająco na ciało. Poprawia odżywienie skóry, jej elastyczność i jędrność, ułatwia skórze oddychanie, poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego.


Kamienie używane do masażu są pozyskiwane z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali).


Zabieg ten polecany jest osobom zestresowanym, przemęczonym, o podwyższonym napięciu mięśniowym. Wykorzystując różne techniki masażu uzyskuje się efekt głębokiego relaksu. Wskazany jest także w dolegliwościach reumatycznych, mięśniowych, stawowych i bólach korzonkowych.Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Poprzez subtelny dotyk masażysta sprawia, iż masaż relaksacyjny wykorzystywany jest jako jedna z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.


Masaż ten pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale działa na układ nerwowy, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.


Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a następnie całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne, a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.Masaż stóp

Masaż stóp

Masaż stóp jest szczególnie wskazany dla osób bardzo aktywnych, np. uczęszczających na siłownię, zajęcia fitness lub uprawiających nordic walking lub jogging.


Niezastąpiony dla kobiet chodzących na szpilkach i dla wszystkich osób wykonujących pracę stojącą. Masaż usprawnia przepływ limfy w obrębie podudzi i stóp, niwelując w ten sposób obrzęki.


Rozluźnia mięśnie zapewniając uczucie odprężenia zmęczonym stopom i łydkom.Masaż refleksologiczny stóp

Niezwykle efektywna forma terapeutycznego masażu stóp, polegająca na precyzyjnym uciskaniu określonych punktów na stopach. Punkty te tzw. receptory odpowiadają gruczołom, tkankom i narządom ludzkiego ciała. Hipokrates uważał, że najlepsze obuwie, to brak obuwia .Chodzenie po rosie, czy po plaży hartuje nas. No cóż ... trudno odbywać takie spacery na co dzień... Jeśli wiec chcemy naturalną metodą zwiększyć aktywność naszego organizmu zapraszamy na masaż stóp. Refleksoterapia ma działanie relaksujące, przeciwbólowe, zapobiegawcze, wspomagające leczenie chorób, kojące oraz oczyszczające organizm.